Title: MetaBox Fulfillment
Author: metaboxfulfillment
Published: <strong>31 december 2025</strong>
Last modified: 18 juli 2026

---

Plugins zoeken

![](https://ps.w.org/metabox-fulfillment/assets/banner-772x250.png?rev=3430296)

![](https://ps.w.org/metabox-fulfillment/assets/icon-256x256.png?rev=3430294)

# MetaBox Fulfillment

 Door [metaboxfulfillment](https://profiles.wordpress.org/metaboxfulfillment/)

[Download](https://downloads.wordpress.org/plugin/metabox-fulfillment.1.1.6.zip)

 * [Details](https://nl.wordpress.org/plugins/metabox-fulfillment/#description)
 * [Beoordelingen](https://nl.wordpress.org/plugins/metabox-fulfillment/#reviews)
 *  [Installatie](https://nl.wordpress.org/plugins/metabox-fulfillment/#installation)
 * [Ontwikkeling](https://nl.wordpress.org/plugins/metabox-fulfillment/#developers)

 [Ondersteuning](https://wordpress.org/support/plugin/metabox-fulfillment/)

## Beschrijving

The **MetaBox Fulfillment** safely and automatically connects your WooCommerce store
to the MetaBox fulfillment system.

What does the plugin do?

 * Sends new orders to MetaBox (automatically and/or manually).
 * Syncs **order statuses** from MetaBox back to WooCommerce.
 * Handles **stock synchronization** (MetaBox  WooCommerce).
 * Lets you map **shipping methods** and **payment methods** to MetaBox.
 * Provides a simple admin UI to manage your MetaBox account and settings.
 * Makes it easy to send individual products to MetaBox.

Design goals:

 * **Security:** only the plugin talks to MetaBox; no direct inbound calls into 
   your store.
 * **Stability:** dedicated database tables, clear mappings, logging.
 * **Future-proof:** separate settings for orders, statuses and stock handling.

### Leírás

A **MetaBox Fulfillment** célja, hogy a WooCommerce áruházadat biztonságosan és 
automatizáltan összekösse a MetaBox fulfillment rendszerrel.

Mit csinál a plugin?

 * Új rendeléseket áttölt a MetaBox rendszerbe (automatikusan és/vagy kézzel).
 * A MetaBox-ból visszajött **rendelés státuszokat** visszaírja WooCommerce-be.
 * Kezeli a **készletszinkront** (MetaBox  WooCommerce).
 * Lehetővé teszi a **szállítási módok** és **fizetési módok** párosítását a MetaBoxhoz.
 * Egyszerű admin felületet ad a MetaBox fiók és beállítások kezeléséhez.
 * Egyszerűen áttölthetővé teszi az egyes termékeket a MetaBoxba.

A plugin tervezésénél kiemelt szempont volt:

 * Biztonság: a MetaBox rendszer felé csak a plugin kommunikál, befelé nem engedünk
   közvetlen hívást.
 * Stabilitás: saját adatbázistáblák, egyértelmű mappingek, naplózás.
 * Jövőállóság: külön kezelt rendelés-, státusz- és készletkezelési beállítások.

### Fő funkciók

 * **MetaBox fiók beállítás**
    - API kapcsolat beállítása (partner azonosító, API kulcs, backend URL).
    - Kapcsolati állapot ellenőrzése (ping/health check).
 * **Rendelések kezelése**
    - Új rendelések automatikus áttöltése a MetaBoxba (opcionálisan kapcsolható).
    - Manuális áttöltés meglévő rendeléseknél (pl. rendelés lista / rendelés szerkesztőből).
    - Meta adatok a rendelésen:
    - `_mtbxfc_pushed_to_fulfillment` – sikeres áttöltés jelölése
    - `_mtbxfc_push_response` – utolsó API válasz mentése
 * **Státusz mapping (MetaBox  WooCommerce)**
    - Fulfillment (MetaBox) státuszok párosítása WooCommerce rendelés státuszokkal.
    - A státusz szinkron csak olyan sorokra fut, ahol van mapping.
    - WordPress cron segítségével fut, konfigurálható intervallummal.
 * **Készletkezelés**
    - Készlet szinkron beállítások (intervallum, kapcsolók).
    - Saját log tábla a szinkronizálási futásokhoz.
 * **Szállítási módok**
    - WooCommerce szállítási mód instance-ok párosítása MetaBox szállítási típusokkal(
      pl. HOME_DELIVERY, PICKUP_POINT stb.) és futárszolgálatokkal (GLS, MPL, stb.).
 * **Fizetési módok**
    - WooCommerce fizetési gateway-ek összekötése MetaBox oldali beállításokkal (
      pl. melyik fizetés tekintendő utánvétnek, COD).
 * **Termék áttöltés**
    - Egyedi termék MetaBoxba történő áttöltése / frissítése termékszerkesztőből.
    - Alap adatok, ár, súly, méretek, barcode, SKU továbbítása.
 * **Dashboard Widget**
    - A WordPress Vezérlőpulton megjelenő kis widget, amely mutatja a MetaBox kapcsolat
      állapotát (online/offline), és rövid infót ad a kapcsolatról.

### Rendszerkövetelmények

 * WordPress 6.0 vagy újabb
 * WooCommerce 7.0 vagy újabb
 * PHP 8.0 vagy újabb
 * Aktív MetaBox fulfillment fiók (partner azonosítóval és API kulccsal)

### Telepítés

 1. **Plugin feltöltése**
 2.  * Töltsd le a bővítményt `.zip` formátumban.
     * WordPress adminban: _Bővítmények  Új hozzáadása  Bővítmény feltöltése_.
     * Válaszd ki a zip fájlt, majd _Telepítés_ és _Bekapcsolás_.
 3. VAGY

 * Csomagold ki a zipet, és a plugin mappáját másold a `/wp-content/plugins/` könyvtárba.
 * A WordPress admin felületen kapcsold be a bővítményt.

 1.  **MetaBox fiók beállítása**
 2.   * Menj a **MetaBox  MetaBox Fiók** menüpontra.
      * Add meg a MetaBox által kiadott API adatokat (pl. partner azonosító, API kulcs–
        attól függően, mit kér a felület).
      * Mentsd a beállításokat.
      * Ellenőrizd a kapcsolatot (státusz jelzés a felső sávban / dashboard widgetben).
 3.  **Rendelés áttöltés beállítása**
 4.   * Menj a **MetaBox  Megrendelések kezelése** oldalra.
      * Kapcsold be, ha szeretnéd, hogy új rendelések automatikusan átkerüljenek a 
        MetaBoxba.
      * Állítsd be, hogy mely WooCommerce rendelés státusz(ok) esetén történjen az 
        áttöltés.
 5.  **Státusz mapping**
 6.   * Menj a **MetaBox  Státuszok kezelése** oldalra.
      * Itt tudod párosítani, hogy a MetaBoxból érkező státuszok (pl. PACKING, SHIPPED)
        mely WooCommerce rendelés státuszokra váltsanak.
      * Csak a párosított státuszokat fogja a plugin frissíteni WooCommerce-ben.
 7.  **Szállítási módok és futárok**
 8.   * Menj a **MetaBox  Szállítási módok** oldalra.
      * Válaszd ki, hogy az egyes WooCommerce szállítási mód instance-ok mely MetaBox
        szállítási típusnak és futárszolgáltatónak felelnek meg.
      * A plugin ezt használja az order payload építésénél.
 9.  **Fizetési módok**
 10.  * Menj a **MetaBox  Fizetési módok** oldalra.
      * Itt tudod megadni, melyik WooCommerce fizetési mód számít utánvétnek (COD),
        stb.
      * A plugin ez alapján számítja például az utánvét összegét.
 11. **Készlet szinkron beállítása**
 12.  * Menj a **MetaBox  Készletkezelés** oldalra.
      * Kapcsold be a készletszinkront, és állítsd be az intervallumot.
      * A plugin WP-Cronon keresztül fogja frissíteni a készleteket.

### Használat

### Rendelések áttöltése MetaBoxba

 * Ha az automatikus áttöltés be van kapcsolva, a megfelelő státuszba kerülő új 
   rendeléseket a plugin automatikusan elküldi a MetaBox API felé.
 * Ha valamiért kézzel szeretnél áttölteni:
    - Nyisd meg a rendelés adatlapját WooCommerce-ben.
    - Használd a MetaBox-hoz kapcsolódó műveletet (pl. rendelés sor művelet / gomb–
      a pluginben definiált hely szerint).
    - Siker/hiba esetén a rendszer:
    - rendelés megjegyzést ír,
    - illetve admin értesítést (notice) jeleníthet meg.

### Termék áttöltése

 * Nyisd meg a WooCommerce termék szerkesztő felületét.
 * A MetaBox Fulfillment meta boxban hagyd bepipálva az áttöltést / frissítést.
 * Mentsd a terméket.
 * A plugin ekkor felépíti a termék payloadot, és elküldi a MetaBoxnak.
 * Siker esetén meta mezőkben jelzi, hogy a termék már át lett küldve.

### Rendelés státusz szinkron

 * A MetaBox rendszer időnként visszaküldi az aktuális rendelés státuszokat.
 * A plugin a beállított időközönként (WP-Cron) lekérdezi a változásokat:
    - csak azokat a sorokat dolgozza fel, amelyek az utolsó futás óta módosultak,
    - csak azokat a státuszokat írja át, amelyekre létezik mapping.
 * Ha valamelyik fulfillment státuszra nincs mapping, azt egyszerűen kihagyja (nem
   nyúl a rendeléshez).

### Cron és időzítés

A plugin több helyen is a WordPress beépített cron rendszerét használja:

 * **Rendelés státusz szinkron (MetaBox  WooCommerce)**
    - Saját hook: `mtbxfc_order_status_sync`
    - Dinamikus, perc alapú intervallum (a beállításoknál konfigurálható).
 * **Készletszinkron (MetaBox  WooCommerce)**
    - Saját hook a készlethez (pl. `mtbxfc_stock_sync` – a konkrét név a kódban 
      definiált).

Ha a tárhelyeden a WP-Cron nem fut megbízhatóan, érdemes valódi cron jobot beállítani,
ami rendszeresen hívja a `wp-cron.php`-t.

Ha valami nem működik:

 1. Ellenőrizd a MetaBox fiók beállításait (API kulcs, URL, partner azonosító stb.).
 2. Nézd meg a WooCommerce rendelés megjegyzéseit – a plugin oda is ír.
 3. Kapcsold be a WordPress debug / error logot és nézd meg a MetaBoxkal kapcsolatos
    sorokat.

### Gyakori kérdések

#### Nem frissül a rendelés státusza WooCommerce-ben. Miért?

 * Nézd meg, hogy a **Státuszok kezelése** oldalon van-e mapping az adott MetaBox
   státuszra.
 * Ha nincs, a plugin szándékosan nem nyúl a Woo rendeléshez.
 * Ellenőrizd, hogy a cron fut-e (van-e futás a logban).

#### A rendelés nem megy át MetaBoxba.

 * Ellenőrizd, hogy be van-e állítva a MetaBox fiók és érvényes-e az API kulcs.
 * Nézd meg a rendelés megjegyzéseit – általában ott szerepel, ha a MetaBox API 
   hibát dob.
 * Ellenőrizd a bővítmény logját (WordPress error_log).

#### Miért jelzi azt, hogy „Nincs konfigurálva”?

 * Ha a MetaBox API kulcs vagy az API URL hiányzik, a plugin „nincs konfigurálva”
   állapotot jelez.
 * A MetaBox  MetaBox Fiók oldalon töltsd ki és mentsd a fiókbeállításokat.

### Támogatás

Ez a bővítmény MetaBox fulfillment rendszerrel dolgozik.
 Ha technikai problémád
van a plugin működésével kapcsolatban, készíts:

 * WordPress / WooCommerce verzió adatokat,
 * a releváns log sorokat (MetaBox-hoz kapcsolódó hibák),
 * és egy rövid leírást arról, mit próbáltál.

Ezek birtokában sokkal gyorsabban behatárolható a hiba oka.

### Licence

A bővítmény a GPLv2 vagy újabb licenc alatt kerül terjesztésre.

### English

Connect your WooCommerce store to your MetaBox fulfillment system. Automatic order
export, status and stock sync, shipping and payment method mapping – all in a single
plugin.

### Main Features

 * **MetaBox account setup**
    - Configure the API connection (partner ID, API key, backend URL).
    - Check connection health (ping / health check).
 * **Order handling**
    - Automatically export new orders to MetaBox (optional).
    - Manually push existing orders (e.g. from the order list / order edit screen).
    - Order-level meta data:
    - `_mtbxfc_pushed_to_fulfillment` – marks successful export
    - `_mtbxfc_push_response` – stores the last API response
 * **Status mapping (MetaBox  WooCommerce)**
    - Map fulfillment (MetaBox) statuses to WooCommerce order statuses.
    - Status sync only runs for rows that have a mapping.
    - Uses WordPress cron with a configurable interval.
 * **Stock handling**
    - Stock sync settings (interval, switches).
    - Own log table for sync runs.
 * **Shipping methods**
    - Map WooCommerce shipping method instances to MetaBox shipping types (e.g. 
      HOME_DELIVERY, PICKUP_POINT, etc.) and carriers (GLS, MPL, etc.).
 * **Payment methods**
    - Map WooCommerce payment gateways to MetaBox-side settings (e.g. which ones
      are considered Cash on Delivery / COD).
    - Used to calculate COD amounts.
 * **Product export**
    - Send or update a single product in MetaBox from the product edit screen.
    - Sends basic data, price, weight, dimensions, barcode, SKU.
 * **Dashboard Widget**
    - A small widget on the WordPress Dashboard that shows the MetaBox connection
      status (online/offline) and a short summary.

### Requirements

 * WordPress 6.0 or newer
 * WooCommerce 7.0 or newer
 * PHP 8.0 or newer
 * An active MetaBox fulfillment account (with partner ID and API key)

### Usage

### Sending orders to MetaBox

 * If automatic export is enabled, new orders reaching the configured status will
   be sent to the MetaBox API.
 * If you want to export manually:
    - Open the order details in WooCommerce.
    - Use the MetaBox-related action (e.g. a row action or button, depending on 
      the plugin UI).
    - On success/failure the system:
    - adds an order note,
    - and may display an admin notice.

### Exporting products

 * Open the WooCommerce product edit screen.
 * In the MetaBox Fulfillment meta box, keep the checkbox enabled to export/update
   the product.
 * Save the product.
 * The plugin will build the product payload and send it to MetaBox.
 * On success, it stores meta fields indicating that the product has been exported.

### Order status synchronization

 * The MetaBox system periodically sends back the current order statuses.
 * The plugin, at the configured interval (via WP-Cron), fetches the changes:
    - only processes rows changed since the last run,
    - only updates WooCommerce orders if there is a mapping for the given status.
 * If a fulfillment status has no mapping, the plugin simply skips it (does not 
   touch the Woo order).

### Cron and Scheduling

The plugin uses the built-in WordPress cron system in several places:

 * **Order status sync (MetaBox  WooCommerce)**
    - Custom hook: `mtbxfc_order_status_sync`
    - Dynamic, minute-based interval (configurable in settings).
 * **Stock sync (MetaBox  WooCommerce)**
    - Own hook for stock (defined in the code, e.g. `mtbxfc_stock_sync`).

If WP-Cron is not reliable on your hosting, consider setting up a real cron job 
that regularly hits `wp-cron.php`.

If something doesn’t seem to run:

 1. Check your MetaBox account settings (API key, URL, partner ID, etc.).
 2. Look at the WooCommerce order notes – the plugin writes messages there.
 3. Enable WordPress debug / error logging and search for MetaBox-related entries.

### Support

This plugin is designed to work with the MetaBox fulfillment system.
 If you have
technical issues with the plugin:

 * Collect your WordPress / WooCommerce version information,
 * gather relevant log entries (MetaBox-related errors),
 * and write a short description of what you tried.

With this information, the root cause can be identified much faster.

### License

This plugin is distributed under the GPLv2 or later license.
 See: https://www.gnu.
org/licenses/gpl-2.0.html

## Installatie

 1. **Upload the plugin**
 2.  * Download the plugin as a `.zip` file.
     * In WordPress admin: _Plugins  Add New  Upload Plugin_.
     * Select the zip file, then click _Install_ and _Activate_.
 3. OR

 * Unzip the archive and upload the plugin folder into `/wp-content/plugins/`.
 * Activate the plugin from the WordPress admin.

 1.  **Configure your MetaBox account**
 2.   * Go to **MetaBox  MetaBox Account** in the admin menu.
      * Enter the API details provided by MetaBox (partner ID, API key, etc., depending
        on the UI).
      * Save the settings.
      * Check the connection (status indicator in the top bar / dashboard widget).
 3.  **Configure order export**
 4.   * Go to **MetaBox  Order Handling**.
      * Enable automatic export if you want new orders to be sent automatically.
      * Configure which WooCommerce order status(es) should trigger the export.
 5.  **Status mapping**
 6.   * Go to **MetaBox  Status Mapping**.
      * Map the statuses coming from MetaBox (e.g. PACKING, SHIPPED) to your WooCommerce
        order statuses.
      * The plugin will only change orders for statuses that have mappings.
 7.  **Shipping methods and carriers**
 8.   * Go to **MetaBox  Shipping Methods**.
      * For each WooCommerce shipping method instance, select the corresponding MetaBox
        shipping type and carrier.
      * The plugin uses this when building the order payload.
 9.  **Payment methods**
 10.  * Go to **MetaBox  Payment Methods**.
      * Define which WooCommerce payment methods are COD (Cash on Delivery), etc.
      * The plugin uses this to calculate the COD amount, for example.
 11. **Configure stock sync**
 12.  * Go to **MetaBox  Stock Handling**.
      * Enable stock synchronization and set the interval.
      * The plugin will refresh stock via WP-Cron.

## FAQ

### Order status is not updated in WooCommerce. Why?

 * Check the **Status Mapping** page to ensure there is a mapping for that specific
   MetaBox status.
 * If there is no mapping, the plugin intentionally does not change the WooCommerce
   order.
 * Verify that cron is running (check logs for status sync runs).

### The order is not sent to MetaBox.

 * Make sure your MetaBox account is configured and the API key is valid.
 * Check the order notes – usually MetaBox API errors will be written there.
 * Look into the plugin logs / WordPress error log for MetaBox-related messages.

### Why does it show “Not configured”?

 * If the MetaBox API key or API URL is missing, the plugin reports a “not configured”
   state.
 * Fill out and save the account settings under **MetaBox  MetaBox Account**.

## Beoordelingen

Er zijn geen beoordelingen voor deze plugin.

## Bijdragers & ontwikkelaars

“MetaBox Fulfillment” is open source software. De volgende personen hebben bijgedragen
aan deze plugin.

Bijdragers

 *   [ metaboxfulfillment ](https://profiles.wordpress.org/metaboxfulfillment/)

[Vertaal “MetaBox Fulfillment” in je eigen taal.](https://translate.wordpress.org/projects/wp-plugins/metabox-fulfillment)

### Interesse in ontwikkeling?

[Bekijk de code](https://plugins.trac.wordpress.org/browser/metabox-fulfillment/),
haal de [SVN repository](https://plugins.svn.wordpress.org/metabox-fulfillment/)
op, of abonneer je op het [ontwikkellog](https://plugins.trac.wordpress.org/log/metabox-fulfillment/)
via [RSS](https://plugins.trac.wordpress.org/log/metabox-fulfillment/?limit=100&mode=stop_on_copy&format=rss).

## Meta

 *  Versie **1.1.6**
 *  Laatst geüpdatet **3 maanden geleden**
 *  Actieve installaties **10+**
 *  WordPress versie ** 6.2 of nieuwer **
 *  Getest t/m **6.9.10**
 *  PHP versie ** 8.0 of nieuwer **
 *  Taal
 * [English (US)](https://wordpress.org/plugins/metabox-fulfillment/)
 * Tags
 * [fulfillment](https://nl.wordpress.org/plugins/tags/fulfillment/)[logistics](https://nl.wordpress.org/plugins/tags/logistics/)
   [shipping](https://nl.wordpress.org/plugins/tags/shipping/)[warehouse](https://nl.wordpress.org/plugins/tags/warehouse/)
   [woocommerce](https://nl.wordpress.org/plugins/tags/woocommerce/)
 *  [Geavanceerde weergave](https://nl.wordpress.org/plugins/metabox-fulfillment/advanced/)

## Waarderingen

Er zijn nog geen beoordelingen ingediend.

[Je beoordeling](https://wordpress.org/support/plugin/metabox-fulfillment/reviews/#new-post)

[Bekijk alle beoordelingen](https://wordpress.org/support/plugin/metabox-fulfillment/reviews/)

## Bijdragers

 *   [ metaboxfulfillment ](https://profiles.wordpress.org/metaboxfulfillment/)

## Ondersteuning

Iets te melden? Hulp nodig?

 [Het supportforum bekijken](https://wordpress.org/support/plugin/metabox-fulfillment/)